اتوبوس اینترنتی، اپلیکیشن مکان محور دیگر

اتوبوس اینترنتی، اپلیکیشن مکان محور دیگر

اتوبوس اینترنتی، اپلیکیشن مکان محور دیگر

یک استارت آپ در لندن درحال راه اندازی سرویس اتوبوس اینترنتی اختصاصی خودش می باشد. این کار با هدف کاهش مشکلات و کمبودهای ناوگان حمل و نقل عمومی در حال انجام می باشد.

این استارت آپ که CityMapper نام دارد با استفاده از داده های مربوط به حمل و نقل عمومی، اپلیکیشنی را راه اندازی کرده است تا سریع ترین و ارزانترین راه برای رسیدن به مقصد را در اختیار شهروندان قرار دهد. این اپلیکیشن مکان محور با استفاده از نقشه های عمومی و اطلاعات مربوط به ترافیک و تحلیل هایی که روی این داده ها انجام داده است متوجه شده که شهروندان چگونه در شهر در حال جابجایی می باشند. مطالعاتی که آنها بر روی خطوط اتوبوسرانی موجود در شهر لندن انجام دادند به این نتیجه رسید که این خطوط برای جابجایی شهروندان، کارآمدترین گزینه نیستند و بر اساس مبدا و مقصد بهینه، طراحی نشده اند. لذا بنیان گذاران اپلیکیشن اتوبوس اینترنتی بر آن شدند تا سرویس مکانمند مبتنی بر مبدا و مقصدی که شهروندان درخواست می کنند، راه اندازی نمایند.

این استارتاپ از سال ۲۰۱۰ در حوزه حمل و نقل عمومی شروع به کار کرد و تا کنون توانسته بیش از ۴۰ میلیون دلار سرمایه جذب کند و حدود ۴۰ شهر را در تحت پوشش سرویس های حمل و نقل عمومی خود دارد.

این استارت آپ که از اواخر آگوست ۲۰۱۷ با همکاری سازمان حمل و نقل لندن، کار بر روی راه اندازی سرویس اتوبوس اینترنتی خصوصی را شروع کرده است، می خواهد اولین مسیر را برای این اتوبوس طراحی کند. بر اساس تحلیل هایی که بر روی داده ها انجام شده است، بیشترین تقاضا بر روی یکی از نامناسب ترین خطوط اتوبوسرانی که از ساعت ۲۱ تا ۵ بامداد فعالیت دارد، تشخیص داده شده و این استارت آپ در حال حاضر این خط اتوبوس رانی را هدف گذاری کرده است.

قابلیت های Web GIS

این شرکت که یک شرکت GIS نیز می باشد، از مجموعه از تکنولوژی ها به منظور ارایه هرچه بهتر خدمات به شهروندان استفاده خواهد کرد. Citymapper، سامانه ردیابی خودرو اختصاصی خودش را راه اندازی کرده است تا اتوبوس ها به صورت بهینه در سطح شهر حرکت کنند و شهروندان نیز زمان کوتاه تری برای رسیدن اتوبوس منتظر بمانند. اتوبوس ها به نمایشگرهای هوشمندی مجهز شده اند تا رانندگان به سادگی مسیر اتوبوس و مکان فعلی اتوبوس را متوجه شوند. همچنین شهروندان از طریق Apple Pay یا Android Pay می توانند به سادگی و بدون نیز به کشیدن کارت، هزینه اتوبوس را پرداخت نمایند. شهروندان می توانند از تعداد مسافرین فعلی اتوبوس آگاه شوند. مسافرین بر روی صندلی خود از امکاناتی نظیر شارژ گوشی تلفن همراه و… نیز بهرمند هستند.

امروزه استفاده از فناوری اطلاعات مکانی به منظور راه اندازی سامانه های مکانمند و تولید اپلیکیشن های مکان محور برای دستیابی به سرویس های مکانمند جهت فراهم آوردن آسایش شهروندان و افزایش سرعت خدمات رسانی به آنها در حال رشد سریع می باشند.

دسته بندی ها: اخبار

دانشجوی رشته نرم افزار و علاقه مند به توسعه وب و برنامه نویسی و همچنین مطالعه ویادگیری

برو بریم

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۹۷۵

مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *