نوروز با نقشه

نقشه چی هست و به چه درد می خورد؟

نقشه، تصویری از بخش مشخصی از زمین است که به یک نسبت مشخص، کوچک شده و به صورت نقشه کاغذی و یا نقشه دیجیتال درآمده است.نقشه ها به ما کمک های فراوانی می کنند. از آنجایی که کار تخصصی ما با نقشه هاست، بر آن شدیم برای عموم هم میهنانمان در آستانه نوروز ۱۳۹۸، قدری در مورد نقشه ها بگوییم و نشان دهیم که نقشه تا چه حد می تواند سفرهای نوروزی را آسان تر و لذت بخش تر نماید.نقشه ها با زبان بی زبانی با ما حرف می زنند و ما را راهنمایی می کنند. مهمترین ویژگی نقشه، همین زبان گویای آن است. همین که به ما این امکان را می دهد که بفهمیم الان کجا هستیم و در اطراف ما چه وضعی حاکم است. اما نقشه در سفرهای نوروزی چه کاربردی دارد.

کاربرد نقشه در سفرهای نوروزی

ساده ترین چیزی که شما در سفرهای نوروزی به آن نیاز دارید، پیدا کردن مسیر بین مبدا و مقصدتان است. در حقیقت می خواهید مسیریابی کنید و ببینید چطور باید به مقصد برسید و چه راه هایی برای رسیدن به آن وجود دارد. خب نقشه های کاغذی می توانند انواع مسیرهای موجود را به شما نشان دهند، اما اگر از یک نقشه دیجیتال، بر روی تلفن همراه خود و یا رایانه خود استفاده کنید، امکانات بیشتری در اختیار شما قرار می گیرد. علاوه بر اینکه می توانید ببینید برای رفتن به شهر مقصد از کجا باید بروید، می توانید ترافیک مسیر، وضعیت آب و هوای مسیر، امکانات نزدیک به مسیر و خیلی قابلیت دیگر را در دسترس داشته باشید.

نقشه می تواند راهنمای مسیر شما باشد و برای شما مسیریابی کند.

نقشه در سفرهای نوروزی

بر روی بیشتر نقشه های کاغذی، طول هر جاده روی آن درج شده است و شما می توانید برای بدست آوردن فاصله مبدا و مقصد، جمع کل طول جاده های بین مبدا و مقصد را بدست آورید. اما اگر از یک نقشه دیجیتال استفاده می کنید، این کار را به راحتی انجام می دهد و فاصله میان مبدا و مقصد را به شما نشان می دهد.

نقشه می تواند فاصله یابی بین مبدا و مقصد را انجام دهد.

تصور کنید مسیر خود را می دانید و در جاده در حال رانندگی هستید، به ناگاه می بینید که بنزین اتوموبیل شما رو به اتمام است و می خواهید بدانید چند کیلومتر با نزدیکترین پمپ بنزین فاصله دارید. کافی است در کنار جاده توقف داشته باشید و یک اپلیکیشن نقشه را در گوشی خود اجرا می کنید و محل فعلی شما از طریق سنسور GPS گوشی بر روی یک نقشه نمایش داده می شود و شما تایپ می کنید، “پمپ بنزین” و گوشی به شما تمامی پمپ بنزین های اطراف را نمایش می دهد.

نقشه می تواند برای شما مکان یابی کند و به شما بگوید نزدیک‌ترین جاذبه‌های گردشگری، مکان‌های تفریحی و مراکز خدماتی کجا هستند.

چند اپلیکیشن نقشه مناسب برای نوروز

اپلیکیشن Google Map

اپلیکیشن Google Map
 

اپلیکیشن Google Map

اپلیکیشن Google Map
کافه بازار
Aapp store

اپلیکیشن نقشه آفلاین سیتی مپز (City Maps 2Go)

City Maps 2Go
کافه بازار
Aapp store

اپلیکیشن استعلام خلافی هوشمند

اپلیکیشن استعلام خلافی هوشمند
کافه بازار

اپلیکیشن بانک اطلاعات شهری لوکز نسخه اندروید

کافه بازار

اپلیکیشن بانک اطلاعات شهری همگردی

اپلیکیشن بانک اطلاعات شهری همگردی
Aapp store

چند وبسایت نقشه گردشگری شهرهای مختلف

یک گونه از نقشه های دیجیتال، نقشه تحت وب هستند که به ما این امکان را می دهند که با نقشه تعامل داشته باشیم. برای مثال در نقشه به جستجو چیزی بپردازیم. بین دو مکان مسیریابی کنیم، ترافیک را بر روی نقشه ببینیم و مواردی دیگر از این دست. در اینجا نقشه چند شهر ایران را که در محیط وب در دسترسی هستند را آورده ایم.

دانلود نقشه گردشگری مراکز استان ها

اهوازاراکاردبیلبیرجندبوجنوردبوشهر
اصفهانگرگانهمدانایلامکرجکرمان
کرمانشاهخرم آبادمشهدارومیهقزوینقم
رشتسنندجساریسمنانشهرکردشیراز
تبریزتهرانیاسوجیزدزاهدانزنجان

منصور ادیبی نزدیک به یک دهه است که در زمینه WebGIS و MobileGIS فعالیت می‌نماید. از جمله فعالیت‌های وی، مشاوره و آموزش در زمینه پیاده‌سازی GIS با تمرکز بر استفاده از ابزارهای متن-باز می‌باشد. او فعالیت در پیاده‌سازی پروژه‌های بزرگ کشور را در پیشنه خود دارد. برای آشنایی بیشتر با منصور ادیبی، به وبگاه شخصی او به نشانی http://mansour.adibi.info مراجعه نمایید.

برو بریم

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۱۱۸۹

مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *