این هفته در مراسم اهدای جایزه تعالی مکانی آسیا اقیانوسیه (به انگلیسی: Asia Pacific Spatial Excellence Awards) به عنوان بخشی از همایش بین المللی Locate 16 که از ۱۲ تا ۱۴ آوریل ۲۰۱۶ برگزار گردید، پروفسور عباس رجبی ​فرد موفق به دریافت جایزه بهترین پژوهشگر سال شد. این جایزه، معرف افرادی است که به موفقیت ها و دستاوردهایی در صنعت دست یافته اند که در راستای ارتقای تخصص علوم مکانی، شایان تقدیر و ستایش هستند و اوج زندگی حرفه ای آن ها به شمار می آید. این جایزه توسط موسسه نقشه برداری و علوم مکانی اهدا می شود.

این جایزه از زمانی مرسوم گردید که دکتر رجبی فرد در سپتامبر ۲۰۱۵ موفق به دریافت جایزه بهترین پژوهشگر سال در جوایز تعالی ویکتوریا (VSEA) شد و در پی آن نام وی در فهرست برگزیدگان جوایز تعالی مکانی آسیا اقیانوسیه ۲۰۱۵ (APSEA) قرار گرفت.

پروفسور عباس رجبی فرد، رئیس دپارتمان مهندسی زیرساخت و همچنین رئیس مرکز تحقیقات زیرساخت های اطلاعات مکانی (SDI) و مدیریت زمین در دانشگاه ملبورن است. وی در زمینه های SDI، مدیریت زمین، توانمندسازی با داده های مکانی و پلتفرم های داده های مکانی سه بُعدی (۳D) و شهرهای آینده تحقیقات موثری را انجام داده است.

منبع: سایت کنفرانس Locate 16

زهرا ابراهیمی
زهرا ابراهیمی کارشناس فناوری اطلاعات از دانشگاه اصفهان است. او در زمینه های طراحی و توسعه وب و برنامه نویسی اندروید فعالیت دارد.
پیشنهاد می کنیم  استفاده از پهپاد در سازمان آتش نشانی شهرداری اصفهان