تولید اپلیکیشن Mobile GIS ، بخش چهارم

پیشنمایش : ندارد فرمت : MP4 حجم :۲۴٫۲۳ مگابایت منبع :ندارد

چطورمکان کمپ های نوروزی را از روی نقشه انتخاب و در پایگاه داده مکانی Mobile GIS ذخیره کنیم؟

در سلسله نوشته های آموزش Mobile GIS که برای شروع برنامه نویسی اندروید و تولید یک اپلیکشن نقشه موبایل منتشر کرده ایم، شما را با موبایل GIS و روش های برنامه نویسی اپلیکیشن موبایل و آماده سازی ابزارهای برنامه نویسی اندروید آشنا کردیم.

ما در جلسات پیش، پروژه ای برای ثبت و نمایش اطلاعات کمپ های نوروزی با قابلیت های زیر تعریف کردیم:

 • امکان ثبت اطلاعات کمپ های نوروزی
 • امکان مشخص کردن مکان کمپ از روی نقشه
 • امکان نمایش کمپ ها بر روی نقشه
 • امکان جستجوی کمپ ها و نمایش بر روی نقشه
 • امکان جستجوی کمپ ها در یک محدوده مشخص از نقشه
 • امکان مسیریابی بر روی نقشه تا کمپ مورد نظر
 • امکان نمایش فاصله ما تا کمپ مورد نظر
 • نمایش نقشه های عمومی گوگل و OSM
 • نمایش نقشه های اختصاصی از سرویس WMS

در نوشته «اپلیکیشن Mobile GIS بسازید» این پروژه را تعریف و ایجاد کردیم، همچنین بخش فرم دربافت اطلاعات کمپ نوروزی را طراحی کردیم.

در نوشته «آموزش SQLite: پایگاه داده موبایل» شما را با پایگاه داده SQLite و نحوه ی اتصال این پایگاه داده به پروژه اندروید آشنا کردیم. همچنین پایگاه داده ای برای ذخیره اطلاعات کمپ های نوروزی ایجاد کردیم.

در نوشته « تولید اپلیکیشن موبایل GIS بخش سوم» به شما نحوه ی افزودن نقشه های آنلاین با استفاده از کتابخانه OpenLayers را آموزش دادیم.

در این نوشته که چهارمین جلسه ای است که کار بر روی قابلیت های این Mobile GIS را آغاز کرده ایم، می خواهیم قابلیت های زیر را به اپلیکیشن اضافه کنیم.

برپاسازی پایگاه داده مکانی Mobile GIS

۱-افزودن پایگاه داده موبایل مکانی با افزونه Spatialite

۲-ایجاد جدول مکانی کمپ های نوروزی

انتخاب مکان کمپ ها از روی نقشه

۱-آماده سازی نقشه برای انتخاب مکان

۲-آماده سازی برنامه اندروید برای انتخاب مکان

ثبت اطلاعات در پایگاه داده مکانی Mobile GIS

کنترل بازگشت در برنامه

این نوشته از مجموعه آموزش های کلاس Mobile GIS است. برای مشاهده آموزش های پیشین و دانلود فیلم و PDF آن ها، می توانید به صفحه   کلاس Mobile GIS مراجعه نمایید.ورود به کلاس MOBILE GIS


ثبت اطلاعات در پایگاه داده مکانی Mobile GIS

یکی از قابلیت های مورد نیاز اپلیکیشن Mobile GIS  کمپ های نوروزی، انتخاب مکان کمپ ها از روی نقشه و ثبت اطلاعات در پایگاه داده مکانی موبایل GIS می باشد. برای این منظور نیاز است مقدماتی را فراهم کنیم و گام هایی را طی نماییم. این گام ها عبارتند از:

اپلیکیشن Mobile GIS

برپاسازی پایگاه داده مکانی

برای برپاسازی پایگاه داده مکانی Mobile GIS باید دو گام را طی کنیم:

افزودن پایگاه داده موبایل مکانی Spatialite

۱-ایجاد پایگاه داده مکانی

۲-ایجاد جدول مکانی کمپ های نوروزی


ایجاد پایگاه داده مکانی

در نوشته «آموزش SQLite: پایگاه داده موبایل» شما را با پایگاه داده SQLite و نحوه ی اتصال این پایگاه داده به پروژه اندروید آشنا کردیم. همچنین پایگاه داده ای برای ذخیره اطلاعات غیر مکانی کمپ های نوروزی ایجاد کردیم. در این نوشته می خواهیم یک پایگاه داده مکانی برای ثبت اطلاعات کمپ های نوروزی به صورت مکانمند ایجاد کنیم.
برای ایجاد پایگاه داده مکانی موبایل GIS از نرم افزار spatialite-gui استفاده می کنیم.

با استفاده از نرم افزار spatialite-gui قادر به ایجاد یک داده مکانی برای Mobile GIS خواهیم بود. با ایجاد پایگاه داده با استفاده از نرم افزار spatialite-gui، افزونه spatialite بر روی پایگاه داده ایجاد شده نصب و قابلیت ها، جداول و امکان استفاده از توابع مکانی در پایگاه داده Sqlite فراهم می شود. در بسته آموزش برنامه نویسی Mobile GIS اطلاعات کامل تری در مورد افزونه spatialite آموزش داده شده است.

نکته:نرم افزار spatialite-gui به همراه ویدیوی این نوشته قابل دانلود می باشد

برای ایجاد پایگاه داده مکانی موبایل GIS، تنها کافی است نرم افزار spatialite-gui.exe را اجرا کنید. پس از اجرای آن محیط همانند شکل زیر نمایان می شود:

اپلیکیشن Mobile GIS

همانند تصویر زیر بر روی آیکون Creating a New (emty) Memory-DB کلیک کنید تا یک پایگاه داده مکانی جدید ایجاد شود:

اپلیکیشن Mobile GIS

همانطور که در شکل زیر می بینید، یک پایگاه داده مکانی با تعدادی جدول پیش فرض ایجاد شده است که نمایانگر پایگاه داده مکانی و امکان استفاده از ثابلیت های مکانمند می باشد:

اپلیکیشن Mobile GIS

حال برای ذخیره پایگاه داده مکانی همانند شکل زیر بر روی آیکون Saving the current MEMORY-DB کلیک کنید :

اپلیکیشن Mobile GIS

و سپس محل ذخیره سازی پایگاه داده و نام آن را مشخص نمایید. در اینجا پوشه assets از پروژه Mobile GIS و نام آن را camps.sqlite در نظر می گیریم.

اپلیکیشن Mobile GIS

خب به همین سادگی پایگاه داده مکانی موبایل GIS ایجاد شد. نرم افزار spatialite-gui داری پیچیدگی هایی برای ایجاد جداول پایگاه داده می باشد و مجبور هستیم با استفاده از کدهای SQL، جدول های مدنظر را ایجاد کنیم. برای سادگی و پرهیز از پیچیدگی های کدنویسی SQL، می توانید نرم افزار Administrator SQLite که دارای واسط کاربری ساده و قدرتمند می باشد، استفاده نمایید.

نکته:نرم افزار SQLite Administrator به همراه ویدیوی این نوشته قابل دانلود می باشد


ایجاد جدول مکانی کمپ های نوروزی

برای ایجاد جدول ابتدا نرم افزار sqliteadmin را اجرا نمایید و از منوی Database گزینه open را انتخاب نمایید:

اپلیکیشن Mobile GIS

حال پایگاه داده مدنظر را انتخاب و آن را باز کنید. پس از باز شدن پایگاه داده، بر روی گزینهTables کلیک راست کرده و گزینه Create Table را انتخب کنید:

اپلیکیشن Mobile GIS

در پنجره باز شده نام جدول را وارد نمایید. در این جا ما نام Camp را برای ثبت اطلاعات کمپ ها در پایگاه داده مکانی Mobile GIS انتخاب کرده ایم.

اپلیکیشن Mobile GIS

سپس ستون های مورد نیاز را با انتخاب گزینه Add Field به جدول اضافه می کنیم . برای هر ستون باید نام و نوع داده را مشخص کنیم. برای مثال اولین ستونی که به جدول Camp اضافه می کنیم با نام id و از نوع INTEGER است که کلید اصلی جدول است و می خواهیم به صورت اتوماتیک و افزایشی مقدار داده شود. همچنین می خواهیم مقادیر این ستون، یکتا باشند. به همین دلیل این ستون را از نوع primary key و uniqe انتخاب می کنیم.

اپلیکیشن Mobile GIS

همچنین یک ستون با نام the_geom از نوع geometry برای ذخیره مختصات مکان کمپ تعریف می کنیم.

نکته:نوع geometry در لیست نوع های نرم افزار SQLite Administrator وجود ندارد و باید به صورت دستی تایپ نمایید.

سایر ستون ها را همان طور که در تصویر زیر می بینید اضافه می کنیم.

 • ستون name برای نام کمپ
 • ستون Capacity برای ظرفیت اسکان
 • ستون Area برای مساحت
 • ستون facilitiesبرای امکانات
 • ستون Parking_Capacity برای ظرفیت پارکینگ
 • ستون address برای آدرس

در نهایت بر روی ایکون Create کلیک کنید تا جدول Camp ایجاد گردد.

اپلیکیشن Mobile GIS

انتخاب مکان کمپ از روی نقشه

پس از نمایش نقشه در اپ موبایل GIS، برای اینکه بتوانید مکان مورد نظر خود را از روی نقشه ای که در کنترل Webview نمایش داده اید، انتخاب کنید، باید چند گام را طی نمایید:

آماده سازی نقشه برای انتخاب مکان

برای ثبت مکانمند کمپ های نورورزی باید قابلیت انتخاب یک مکان از روی نقشه را فعال کنیم و مختصات مکان انتخاب شده در صفحه وب را به سمت اندروید ارسال کنیم.

به این منظور باید قابلیت هایی را طی سه گام با افزودن متدهایی به فایل map.js و اندروید اضافه کنیم.

اضافه کردن مارکر بر روی نقشه

در گام اول متد addmarker را برای اضافه کردن مارکر به نقشه پیاده سازی می کنیم. این متد با دریافت طول و عرض جغرافیایی و آیکون، آیکون مدنظر را در مختصات ذکر شده اضافه می کند.

اپلیکیشن Mobile GIS

متغیر سراسری markers را برای ذخیره لایه جدید از نوع مارکر تعریف می کنیم.

در ابتدای متد برای حالتی که blnRemoveMarker مقداردهی نشده است، مقدار پیش فرض true را قرار می دهیم و سپس در صورتی که blnRemoveMarker=true متد RemveMarker را برای حذف ماکرهای موجود بر روی نقشه فراخوانی می کنیم.

اپلیکیشن Mobile GIS

در دستور شرطی بعد Null بودن متغیر markers را چک می کنیم و در این صورت، لایه ی جدیدی ایجاد می کنیم و به لایه های نقشه اضافه می کنیم.

سپس ابعاد و اندازه های آیکون را مشخص می کنیم. اینکه در کدام قسمت مختصات تعیین شده نمایش داده شود و در صورتی که آیکونی مشخص نشده تصویر پیش فرضی برای آیکون مشخص می کنیم.
و در نهایت مارکر تعریف شده را به لایه markers با بالاترین اولویت نمایش، اضافه می کنیم.

کنترل رویداد کلیک بر روی نقشه

در گام دوم متد mapclick_event را برای مدیریت رویداد کلیک بر روی نقشه پیاده سازی می کنیم. در واقع ما هنگام رخداد این event مختصات جغرافیایی کلیک شده را دریافت می کنیم و و مارکر کمپ را به نقشه اضافه می کنیم. سپس مختصات مارکر را از سیستم مختصات گوگل به سیستم مختصات جغرافیایی تبدیل می کنیم و برای برنامه اندروید ارسال می کنیم تا به صورت موقت ذخیره شود.

اپلیکیشن Mobile GIS

درنهایت برای فعال شدن کنترل کلیک بر نقشه متد mapclick_event را در متد init فراخوانی می کنیم.

اپلیکیشن Mobile GIS

اما در سمت اندروید در MainActivity.java دو متغیر برای ذخیره سازی موقت موقعیت جغرافیایی کمپ جدید تعریف می کنیم.

اپلیکیشن Mobile GIS

و در MapFragment.java متد SelectCampLoc را در کلاس WebAppInterface پیاده سازی می کنیم. همانطور که گفتیم این متد برای دریافت موقعیت جغرافیایی انتخاب شده از صفحه وب و مقداردهی دو متغیر longitudeGPS و latitudeGPS استفاده می شود.

اپلیکیشن Mobile GIS

به این نکته توجه داشته باشید که در حالت پیش فرض نباید کلیک بر روی نقشه فعال باشد و تنها در صورتی که می خواهیم مکان کمپ را از روی نقشه انتخاب کنیم، قابلیت کلیک بر روی نقشه را فعال می کنیم. برای این منظور باید تغییراتی در جاوااسکریپت ایجاد کنیم و داخل رویداد کلیک با یک دستور شرطی و به کمک یک متغیر، وضعیت کلیک بر روی نقشه را مدیریت کنیم.

در ابتدا قرارداد می کنیم:

 • اگر متغیر کنترلی current_control=0 باشد یعنی نقشه برای انتخاب مکان کمپ مورد استفاده قرار می گیرد.
 • اگر current_control= 1 باشد یعنی نقشه برای مسیریابی مورد استفاده قرار می گیرد.
 • اگر current_control= 2  باشد یعنی نقشه برای جستجو مورد استفاده قرار می گیرد.
 • اگر current_control= 3  باشد(حالت پیش فرض) یعنی نباید تنظیمی بر روی نقشه انجام شود.

بنابراین در صورتی که current_control=0 باشد (انتخاب کمپ فعال شده بود)، باید با انتخاب یک موقعیت بر روی نقشه آیکون کمپ را بر روی نقشه قرار دهد و موقعیت جغرافیایی انتخاب شده را به اندروید منتقل کند.

اپلیکیشن Mobile GIS

در ادامه باید یک متد برای مقداردهی متغیر current_control، از طریق اندروید، تعریف کنیم.

اپلیکیشن Mobile GIS

در گام بعد باید در اندروید متدی برای فراخوانی متد setCurrentControl پیاده سازی کنیم. برای این منظور متدی با نام setCurrentControl در MapFragment تعریف می کنیم.

اپلیکیشن Mobile GIS

فراخوانی متدهای اندروید در جاوا اسکریپت

همانطور که بالاتر در متد mapclick_event اشاره کردیم، برای ارسال موقعیت جغرافیایی به برنامه اندروید و فراخوانی متد SelectCampLoc به شکل زیر عمل می کنیم:

App.SelectCampLoc(templonlat.lon,templonlat.lat);

در واقع در سمت اندروید و در متد prepareWebview مشخص می کنیم که از طریق کلمه App می توان از طریق کد JavaScript به متدهای اندروید دسترسی داشت. این متد در کلاس MapFragment پیاده سازی می شود.

اپلیکیشن Mobile GIS

آماده سازی برنامه اندروید برای انتخاب مکان

در این مرحله قصد داریم با باز شدن برنامه، صفحه ی نقشه به صورت پیش فرض نمایش داده می شود و با انتخاب دکمه های مختلف متناسب با نیاز یکی از دو فرگمنت فرم و نقشه را نمایش دهیم. برای این منظور ابتدا دو FrameLayout برای ذخیره سازی MapFragment و FormFragment تعریف می کنیم و فایل MainActivity را به صورت زیر تکمیل می کنیم.

اپلیکیشن Mobile GIS

در ادامه باید دکمه ای برای نمایش فرگمنت فرم (با هدف ثبت کمپ جدید) به صفحه اضافه کنیم. برای این منظور در activity_main.xml دکمه ی btn_new_camp را برای ورود به FormFragment و ثبت کمپ جدید اضافه می کنیم.
کد زیر را به فایل xml این صفحه اضافه می کنیم.

اپلیکیشن Mobile GIS

همچنین در صفحه فرم به دکمه ای برای ذخیره اطلاعات کمپ در پایگاه داده مکانی نیاز داریم. برای این منظور در activity_main.xml دکمه btn_regcamp را برایثبت اطلاعات کمپ در پایگاه داده مکانی اضافه می کنیم.

اپلیکیشن Mobile GIS

همچنین دکمه btn_select_camp را برای باز شدن فرگمنت نقشه برای انتخاب مکان کمپ، به فایل activity_main.xml اضافه می کنیم و تنها در صفحه FormFragment آن را نمایش می دهیم.

اپلیکیشن Mobile GIS

با انتخاب دکمه ی btn_new_camp باید MapFragment را غیرفعال کنیم و FormFragment را نمایش دهیم. رویداد کلیک دکمه btn_new_camp را به صورت زیر پیاده سازی می کنیم:

اپلیکیشن Mobile GIS

اضافه کردن افزونه SpatiaLite به برنامه

برای کار با توابع مکانی و افزودن قابلیت های GIS به نرم افزار باید افزونه مکانی SpatiaLite را به اندروید استادیو اضافه کنیم. برای این کار وارد مسیر app\src\mainمی شویم و فایل افزونه (فولدر jniLibs) را در این مسیر قرار می دهیم.

اپلیکیشن Mobile GIS

برای اضافه کردن قابلیت های مکانی به پایگاه داده Sqlite، در مسیر app\src\main\java در کنار فولدر اصلی پروژه فولدر jsqlite را اضافه می کنیم.

اپلیکیشن Mobile GIS

به این ترتیب این افزونه به پروژه اضافه می شود و می توانیم از توابع مکانی استفاده کنیم.

نکته:فایل افزونه SaptiaLite و jsqlite به همراه ویدیوی این نوشته قابل دانلود می باشند

ایجاد مدل ارتباطی نرم افزار و پایگاه داده

اپلیکیشن Mobile GIS

ارتباط نرم افزار با پایگاه داده

برای ارتباط با پایگاه داده باید کلاس واسطی را به پروژه اضافه کنیم. که در این کلاس کارهایی از قبیل اتصال به پایگاه داده، بستن اتصال، اجرای دستورات، به روز رسانی پایگاه داده، نسخه بندی پایگاه داده و سایر قابلیت های ارتباط با پایگاه داده را مدیریت می کنیم. بنابراین کلاس DatabaseHelper را به پروژه اضافه می کنیم.
در این کلاس مسیری که قرار است پایگاه داده در دستگاه اندروید ذخیره شود را در متغیر DB_PATH ، نام پایگاه داده را در متغیر DB_NAME و نسخه پایگاه داده در متغیر DB_VERSION تعریف می کنیم. شی mydatabase برای ارتباط با پایگاه داده مکانی از طریق کتابخانه jsqlite تعریف می کنیم.
در سازنده ی کلاس DatabaseHelper، مسیری که باید دیتابیس از فولدر asset در گوشی کپی شود را مشخص می کنیم. و سپس ارتباط با دیتابیس را برقرار می کنیم، به این صورت که ابتدا سعی می کنیم دیتابیس را باز کنیم و اگر دیتابیس وجود نداشت آن را ایجاد می کنیم.
در این کلاس متد Close را برای بستن ارتباط با پایگاه داده ایجاد می کنیم. برای جلوگیری از کرش برنامه و بهینه سازی نرم افزار باید پس از هر ارتباط با پایگاه داده و انجام عملیات مورد نظر، این ارتباط بسته شود.

اپلیکیشن Mobile GIS

برای پیاده سازی قابلیت هایی که میخواهیم بر روی یک کمپ داشته باشیم مانند اضافه کردن و حذف کردن کمپ، کلاس واسطی به نام CampRep اضافه می کنیم. برای برقراری ارتباط با دیتابیس باید ابتدا سازنده ی این کلاس را ایجاد کنیم و در آن یک شی از نوع DatabaseHelper تعریف کنیم. پس از آن متد های عملیاتی مد نظر را پیاده سازی می کنیم. ما در این جلسه به متدی برای ثبت اطلاعات یک کمپ در پایگاه داده مکانی نیاز داریم. به همین منظور متد insert_camp را به صورت زیر پیاده سازی می کنیم.

اپلیکیشن Mobile GIS

اکنون در صفحه FormFragment با انتخاب دکمه btn_reg می خواهیم اطلاعات تکمیل شده فرم و اطلاعات جغرافیایی که در مرحله قبل به صورت موقت ذخیره کردیم را با استفاده از متد insert_camp که در کلاس CamRep تعریف کردیم، در پایگاه داده مکانی ذخیره کنیم.

اپلیکیشن Mobile GIS

همچنین در کلاس FormFragment.java با انتخاب دکمه btn_selectCampLoc می خواهیم صفحه MapFragment را برای انتخاب مکان کمپ آماده سازی و باز کنیم.

برای آماده سازی نقشه، متغیر current_control را با مقدار ۰ مقداردهی می کنیم تا نقشه برای ثبت کمپ جدید آماده شود.

اپلیکیشن Mobile GIS

کنترل بازگشت در برنامه

اکنون اگر برنامه را اجرا کنید، مشاهده خواهید کرد که در صورت انتخاب دکمه ی بازگشت از برنامه خارج می شویم. اما قصد داریم هنگامی که در حال انتخاب مکان کمپ هستیم، با انتخاب دکمه ی بازگشت و یا انتخاب دکمه btn_regcamp (ثبت مکان) به فرگمنت فرم برگردیم. برای این منظور باید کدهایی را به برنامه اضافه کنیم:

متغیری به نام BackStatus برای نگهداری وضعیت کلید بازگشت تعریف می کنیم تا بر اساس مقدار این متغیر بازگشت در برنامه را مدیریت کنیم.

در ابتدا قرارداد می کنیم:

 • BackStatus=0 برای وضعیتی است که در صفحه اصلی هستیم.
 • BackStatus=1 برای وضعیتی که برنامه در فرگمنت فرم قرار دارد.
 • BackStatus=2 برای وضعیتی که از طریق فرگمنت فرم نقشه را نمایش داده ایم.

اکنون با توجه به مقدار این متغیر متد onBackPressed را در MainActivity بازنویسی می کنیم:
در صورتی که:

 • BackStatus=0 از برنامه خارج شود.
 • BackStatus=1 باید به فرگمنت نقشه بازگشت کنیم و وضعیت نمایش دکمه ها به حالت اول بازگردد و مقدار متغیر BackStatus بروزرسانی شود.
 • BackStatus=2 باید به فرگمنت فرم بازگشت کنیم و دکمه btn_selectCampLoc نمایش داده شود و مقدار متغیر BackStatus بروزرسانی شود.
اپلیکیشن Mobile GIS

هنگام انتخاب دکمه btn_new_camp و باز کردن فرگمنت فرم، طبق قرارداد باید متغیر BackStatus را برابر ۱ قرار داد.

اپلیکیشن Mobile GIS

هنگام انتخاب دکمه btn_selectCampLoc (در فرگمنت فرم) باز کردن فرگمنت نقشه، طبق قرارداد باید متغیر BackStatus را برابر ۲ قرار داد.

اپلیکیشن Mobile GIS

هنگامی که در فرگمنت نقشه دکمه ثبت موقعیت جغرافیایی کمپ انتخاب شود باید برنامه به فرگمنت فرم بازگشت کند. برای این منظور باید تغییری در رویداد کلیک این دکمه در فرگمنت فرم ایجاد کنیم.

اپلیکیشن Mobile GIS

قبل از ذخیره اطلاعات کمپ، برای اطمینان از تکمیل همه اطلاعات کمپ در فرم، می توانیم تابعی به نامValidate تعریف کنیم و با استفاده از این متد تکمیل شدن همه اطلاعات را بررسی کنیم.

اپلیکیشن Mobile GIS

رویداد کلیک دکمه btn_regcamp را در فرگمنت فرم به صورت زیر تغییر می دهیم.

اپلیکیشن Mobile GIS
نکته:سورس کد های داخل اموزش بخشی از سورس کد های پروژه است. برای مشاهده تمام سورس کد ها آموزش را خریداری کنید

دانلود فیلم آموزش تولید اپلیکیشن موبایل GIS

به شما پیشنهاد می کنیم که مراحل تولید اپلیکیشن موبایل GIS را با استفاده از فیلم آموزش تولید اپلیکیشن موبایل GIS  به صورت گام به گام و کاملا عملی آموزش ببینید.

در کنار این فیلم آموزشی، سورس کد اپلیکیشن نقشه ای کمپ های نوروزی به همراه فایل apk قابل نصب نیز قرار داده شده است.

به شما پیشنهاد می کنیم فیلم آموزش تولید اپلیکیشن موبایل GIS را تهیه نمایید. ما در این فیلم به مدت ۱:۳۸دقیقه تمامی مراحل این آموزش را با جزئیات بیشتر و به صورت کاملا عملی به شما نشان می دهیم.

سخن پایانی

ما در این آموزش از سلسله نوشته های آموزش تولید اپلیکیشن موبایل GIS تلاش کردیم ثبت اطلاعات کمپ های نوروزی را در پایگاه داده مکانی Spatialite آموزش دهیم.

اپلیکیشن نقشه کمپ های نوروزی تا کنون دارای قابلیت های زیر شده است:

در آموزش های آتی، سایر قابلیت های اپلیکیشن موبایل GIS را پیاده سازی خواهیم کرد و گام به گام، این اپلیکیشن را کامل می کنیم.

همچنین اگر می خواهید آموزش برنامه نویسی Mobile GIS و طراحی جامع و گام به گام یک اپلیکیشن مکان محور را در کمتر از ۲۰ ساعت یاد بگیرید می توانید از بسته آموزش موبایل GIS که به تازگی در سایت GISPlus قرار گرفته استفاده نمایید و در مدت زمان کم، اپ کمپ های نوروزی را طراحی کرده و مهارت های تولید اپلیکیشن های موبایل مکان محور را فرا بگیرید و بتوانید با طراحی اپ مکان محور برای خودتان درآمدزایی نمایید.

دانلود مخصوص کاربران ویژه است. برای مشاهده لینک دانلود ، شما باید کاربر ویژه سایت باشید. و وارد حساب کاربری خود شوید !

دانشجوی رشته نرم افزار و علاقه مند به توسعه وب و برنامه نویسی و همچنین مطالعه ویادگیری

برو بریم

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۱۱۰۳

مطالب دانلودی مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *