Uber اعلام کرده است:

برای راه اندازی سیستم نقشه برداری اختصاصی خود، ۵۰۰ میلیون دلار، سرمایه گذاری می کند.

احتمالا Uber را می شناسید. استارتاپی بر پایه سرویس حمل و نقل داخل شهری که توسط رانندگان داوطلب، به شهروندان شهرهای مختلف خدمات می دهد. این شرکت در حال حاضر در ۵۱ کشور دنیا و بسیاری از شهرهای آنها مشغول به کار است و ارزشی چند ده میلیارد دلاری دارد.

خدمات Uber یا همان درخواست تاکسی با استفاده از اپلیکیشن، تا حد زیادی برای فعالیت خود به نقشه وابسته است و این موضوع یکی از حیاتی ترین عناصر سرویس مورد بحث به حساب می آید. اما با این وجود Uber تاکنون فاقد بخش نقشه برداری اختصاصی بوده و نقشه های گوگل را مورد استفاده قرار می داده است.

Uber اکنون اعلام کرده برای کاهش وابستگی به Google، قصد دارد برای توسعه یک سیستم نقشه برداری جهانی به شکل اختصاصی برای خود، مبلغ ۵۰۰ میلیون دلار را سرمایه گذاری نماید. سال گذشته Uber به Nokia پیشنهاد داده بود با پرداخت ۳ میلیارد دلار بخش نقشه برداری آن یا Here Maps را به مالکیت خود درآورد که البته این اتفاق در نهایت رخ نداد.

Brian McClendon که پیشتر مدیریت بخش Google Maps را بر عهده داشت، حالا بخش نقشه برداری Uber را راه اندازی کرده و می گوید این شرکت تحقیقات خود را در این زمینه از کشور مکزیک آغاز کرده است.

همچنین Uber سال گذشته نیز حدود ۱۰۰ نفر از کارکنان بخش نقشه  مایکروسافت را به استخدام خود درآورده بود که نشان می دهد تصمیم این شرکت برای استقلال از نقشه های سایر شرکت ها کاملاً جدی به حساب می آید.

پیشنهاد می کنیم  شرکت تویوتا، پا به عرصه تهیه نقشه می گذارد

 

منبع: neowin

 

کانال تلگرام جی آی اس

کانال تلگرام GISPlus

 

×
زهرا ابراهیمی
زهرا ابراهیمی کارشناس فناوری اطلاعات از دانشگاه اصفهان است. او در زمینه های طراحی و توسعه وب و برنامه نویسی اندروید فعالیت دارد.