برای این که داده های مکانی و نقشه ها را با دیگران به اشتراک بگذاریم می توانیم از تکنولوژی Web بهره بگیریم.این تکنولوژی، امکان استفاده از نقشه ها و اطلاعات مکانی را به همراه قابلیت های GIS، از طریق یک مرورگر وبفراهم می نماید. به این روش استفاده از مزایای GIS، وب GIS می گویند. کاربران می توانند از هرجایی با باز کردن مرورگر وب بر روی رایانه شان و وارد کردن نشانی وب سایت، به سامانه وب GIS دسترسی داشته باشند و از نقشه ها و امکانات GIS استفاده کنند بدون این که نیاز باشد روی رایانه شان نرم افزار GIS نصب کنند.

چرا باید از Web GIS استفاده کنیم؟

سامانه Web GIS، استفاده از GIS را بسیار آسان و سریع می کند. همه کاربران GIS، افراد متخصص نیستند. خیلی وقت ها مدیر سازمان ما، شهروندان عادی و دیگران هممی توانند از GIS بهرمند شوند اما پیچیدگی های GIS باعث می شود که نتوانند از آن بهره ببرند و کارهایشان را ساده تر کنند. اولین بار، گوگل در نقشه اش، قدرت استفاده ازنقشه ها از طریق وب را به نمایش گذاشت. پس از آن متخصصان فناوری، به سمت افزودن قابلیت های GIS به نقشه های وب، حرکت کردند. پس مهم ترین دلیل استفاده از Web GIS، ساده تر کردن کارها و انجام آن ها با یک یا چند کلیک می باشد

چیست webgis

فیلم رایگان آشنایی با مبانی و مفاهیم Web GIS

آشنایی سریع و آسان با سامانه وب جی آی اس برای همه

دانلود می کنم

برنامه نویسی Web GIS

متخصصان GIS که دارای مهارت برنامه نویسی GIS می باشند، با موقعیت ­های شغلی بیشتری روبرو هستند. این افراد، دارای حقوق بالاتر و خواهان بیشتر بین شرکت ­ها و کارفرمایان می ­باشند. برنامه نویسی GIS شامل برنامه نویسی Desktop GIS، برنامه نویسی Web GIS و برنامه نویسی Mobile GIS می باشد. یکی از خدمات آکادمی GISPlus، آموزش برنامه نویسی GIS، در غالب بسته های آموزشی و دوره های آموزشی می باشد. ما تاکنون بیش از 1000 نفر را با استفاده از بسته های آموزش برنامه نویسی GIS آموزش داده ایم. ما تجربه برگزاری 100ها ساعت دوره آموزشی در سازمان های دولتی و شرکت های خصوصی و نیز دوره های عمومی برگزار شده را داریم.

می خواهم بیشتر بدانم

بسته های آموزش ساخت Web GIS

توضیحات بیشتر و خرید
توضیحات بیشتر و خرید
کتاب

کتاب برنامه ‏نویسی Web GIS با پایتون

نویسندگان: منصور ادیبی، مهدی نظری

60,000 تومان

سفارش كتاب

سامانه وب GIS بهسام محصول شرکت بهین رایانش آزاد

مشاهده سایر راهکارهای مکانمند شرکت بهین

مشاوره پروژه Web GIS

مفتخریم با تکیه بر 13 سال تجربه در پروژه های مکان محور در سازمان های کشور به شما در خصوص پروژه های GIS و راهکارهای مکان محور مبتنی بر وب و موبایل کمک کنیم. برای دریافت مشاوره رایگان از ما، اطلاعات تماس و شرحی از مشکل خود را اینجا ثبت کنید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند. درصورت نیاز می توانید با شماره های زیر نیز تماس تلفنی داشته باشید و درخواست خود را اعلام نمایید تا در اولویت قرار داده شوید.

09030341808

mobile

0317789606

28423771 021

آشنایی با GIS

سیستم اطلاعات جغرافیایی یا Geographic Information System، به ما کمک می کند تا با تصمیم گیری درست با استفاده از نقشه و اطلاعات جغرافیایی، کسب و کار و زندگی مان را لذت بخش کنیم و کارها را سریع تر و با هزینه کم تر انجام دهیم.

آشنایی با Mobile GIS

سیستم اطلاعات جغرافیایی تحت موبایل یا اپلیکیشن GIS، دسترسی به نقشه ها و اطلاعات مکانی را به همراه قابلیت های GIS را در هر جایی به صورت آنلاین یا آفلاین برای ما امکان پذیر می کند. امروزه اپلیکیشن های مکان محور، کاربردهای زیادی در جامعه پیدا کرده اند و از حالت تخصصی خارج شده اند.

می خواهم بیشتر بدانم