جلسه اول رایگان

نوع دوره : آنلاین
مدت دوره : 12 جلسه
مدرسان: منصور ادیبی , علی درخشان
____________________________________
مبلغ سرمایه گذاری شما : از 50.000 تا 550.000 تومان


ثبت نام در دوره

 • course
 • شرح دوره آموزشی

در دوره آموزش برنامه نویسی Web GIS به توضیح مفاهیم و معماری سامانه اطلاعات مکانی تحت وب (به انگلیسی Web GIS یا Web Mapping) پرداخته خواهد شد. در این دوره، بصورت کاربردی و عملی با نحوه برنامه نویسی Web GIS متن باز (به انگلیسی Open Source Web GIS) آشنا خواهید شد. قابلیت های پایه مورد نیاز در سامانه اطلاعات جغرافیایی تحت وب را آشنا خواهید شد و به پیاده سازی آن ها خواهید پرداخت. نحوه برنامه نویسی برای استفاده از استانداردهای مکانی متن باز نظیر WMS، WFS، GML و… را فراخواهید گرفت. نحوه برنامه نویسی به منظور اتصال به پایگاه داده مکانی PostgreSQL و استفاده از قابلیت های مکانی PostGIS را می آموزید. شما در این دوره ، مهارت پیاده سازی یک Web GIS را فرا خواهید گرفت.

 • course
 • مدرسان دوره

برای اطمینان به کیفیت مطالب ارایه شده در هر دوره آموزشی می بایست به بررسی توانایی های مدرس آن دوره و سوابق وی پرداخته شود. این دوره توسط دو مدرس به شما علاقمندان آموزش Web GIS، ارایه خواهد شد. مختصری از توانایی ها و سوابق این مدرسان را اینجا آورده ایم. آقای منصور ادیبی، مشاور Web GIS و آقای علی درخشان، برنامه نویس Web GIS می باشند. برای بررسی های بیشتر می توانید رزومه کامل آنها را مرور نمایید.

دانلود رزومه منصور ادیبی | دانلود رزومه علی درخشان

رزومه منصور ادیبی
رزومه علی درخشان

سرفصل های دوره آموزش Web GIS

در بخش اول به مبانی و مفاهیم GIS و WebGIS می پردازیم.
در بخش دوم این دوره آموزشی، با مبانی و مفاهیم برنامه نویسی تحت وب آشنا می شوید. در این بخش یاد می گیرید چطور با استفاده از HTML و CSS، ظاهر یک سامانه Web GIS را ایجاد کنید. چطور با استفاده از Java Script و JQuery، برنامه نویسی انجام دهید تا بتوانید سامانه Web GIS را مجهز به قابلیت هایی کنید که در بیشتر وبسایت ها مرسوم است. ما در این دوره از چارچوب کاری ASP .NET MVC برای ایجاد وب سایت استفاده می کنیم. برای برنامه نویسی قابلیت های پیشرفته در سمت سرور هم از زبان برنامه نویسی #C استفاده می کنیم. اگر تا کنون با #C برنامه نویسی نکرده اید، نگران نباشید چراکه ما در این بخش، مروری بر این زبان برنامه نویسی خواهیم و نیز مروری بر امکانات و قابلیت های ASP .NET MVC داریم.
در بخش سوم به برپاسازی ملزومات Web GIS پرداخته خواهد شد. پایگاه داده مکانی PostgreSQL، انتشار نقشه ها تحت وب با استفاده از GeoServer و MapServer در این بخش آموزش داده می شوند.
در بخش چهارم که مهمترین بخش از این دوره آموزشی است، به شما یاد می دهیم که چطور یک Web GIS با قابلیت های عمومی GIS را ایجاد کنید.
. در بخش پنجم که بخش پایانی این دوره آموزشی است، ضمن جمع بندی آنچه که در دوره یاد گرفتید، سامانه Web GIS را بر روی سرویس دهنده وب بارگذاری می کنیم تا از طریق اینترانت و یا اینترنت قابل دسترسی باشد. در پایان هم چند سامانه Web GIS نمونه را بررسی می کنیم.
دانلود سرفصل دوره آموزشی

5 اعتراض رایج برای شرکت نکردن در دوره

اگر از جمله افرادی هستید که در بخش “دوره برای چه افرادی مناسب است؟” جایگاهی برای شما عنوان شده و می گویید وقت ندارید در دوره شرکت کنید، به شما می گوییم که ناگزیرید در برنامه ریزی های خودتان تغییراتی ایجاد کنید. اگر برای یادگیری و افزایش مهارت خود وقت ندارید، یعنی جایی برای پیشرفت ندارید. وقتی که برای این دوره صرف می‌کنید هم بازگشت مالی بالایی دارد و هم بازگشت زمانی. یعنی با کسب مهارت برنامه نویسی وب جی آی اس می‌توانید ساعت‌های زیادی را در وقت صرفه‌جویی کنید.

این دوره از زمان شروع ثبت نام تا ۳۰ روز ضمانت بازگشت وجه دارد. البته اگر از ضمانت استفاده کنید دیگر نمی‌توانید درس‌های آخر را دریافت کنید. همیشه اولین موضوع برای تحقیق درباره یک دوره آموزشی آن است که مدرس دوره کیست و خودش چقدر در موضوعی که آموزش می‌دهد موفقیت داشته است. از آنجاییکه مدرسان این دوره در چندین پروژه شاخص کشور حضور داشته اند لذا ما به شما اطمینان می دهیم که مطالب آموزشی این دوره با رویکرد کاربردی بودن و قابلیت استفاده در بازار کار، در نظر گرفته شده اند.

شما با شرکت در این دوره، تجارب 10 سال گذشته مدرسان دوره را بصورت متمرکز و یکجا در کمتر از 2 ماه دریافت خواهید کرد. اگر در این دوره شرکت کنید می توانید آموزش ها را بصورت مرتب دریافت نمایید و اقدام به تمرین و افزایش مهارت خود کرده و در انتهای دوره نیز در کارگاه رفع اشکال، ایرادات خود را برطرف نمایید. اگر در این دوره شرکت نکنید می بایست آنقدر وقت آزاد داشته باشید که بتوانید ماه ها برای یادگیری خود وقت صرف کنید و با سعی و خطا جلو بروید. بی شک با این روش هم موفق خواهید شد اما ما یک بار این مسیر را رفته ایم و اینک آماده ایم تا تجارب و آموخته های خود را در اختیار علاقمندان قرار دهیم.

شما با شرکت در این دوره آنلاین، ساعت‌ها در رفت و آمد صرفه‌جویی می‌کنید. در ضمن فیلم‌ جلسات آموزشی را در اختیار دارید تا هر وقت خواستید باز آن‌ها را ببینید. همچنین در پایان هر جلسه می‌توانید سوالات خود را مطرح کنید تا در یک روز کاری به آن‌ها پاسخ داده شود. علاوه بر این، دوستانی که در کل دوره شرکت می کنند می توانند در انتهای دوره در کارگاه رایگان رفع اشکال برنامه نویسی Web GIS هم شرکت کنند تا بتوانند مشکلات خود را از نزدیک با مدرسان دوره، مطرح کرده و مدرسان دوره نیز اشکالات آنها را مرتفع خواهند کرد. این کارگاه هم بصورت آنلاین و هم بصورت حضوری برگزار خواهد شد. اما اولویت با برگزاری حضوری می باشد.

به شما قول می‌دهیم با مطالبی آشنا شوید که تا به حال استفاده نکرده‌اید. ما ادعا می‌کنیم مشابه این دوره در هیچ جایی وجود ندارد چون این دوره برای اولین بار است که در ایران بصورت آنلاین برگزار می شود و آموزش برنامه نویسی Web GIS با استفاده از ابزارهای متن باز (به انگلیسی Open Source GIS) را ارایه می دهد. یادتان باشد همه برنامه نویسان Web GIS موفق، توانایی های خود را آموزش نمی‌دهند. برخی از آن‌ها از این ترفندها فقط برای خودشان استفاده می‌کنند. علاوه بر این، ما برای افرادی چون شما، این امکان را فراهم کرده ایم تا فقط هزینه بخش هایی را بپردازد که مورد نیازتا هستند و از بخش هایی که بر آنها تسلط دارید، صرفنظر کرده و اینگونه در زمان و هزینه خود صرفه جویی کنند.

مراحل تهیه و شرکت در این دوره

.

از Web GIS بیشتر بدانید

 • وب جی آی اس چیست؟
  وب جی آی اس چیست؟
 • آموزش وب جی آی اس - Web GIS چگونه کار می کند؟
  آموزش وب جی آی اس - Web GIS چگونه کار می کند؟
 • برنامه نویسی GIS؛ آیا این مهارت برای ورود به بازار کار GIS الزامی است؟
  برنامه نویسی GIS؛ آیا این مهارت برای ورود به بازار کار GIS الزامی است؟
 • برنامه نویسی gis تحت وب
  صفر تا صد برنامه نویسی GIS تحت وب

ثبت نام در دوره