کار با GPS در اندروید استودیو

کار با GPS در اندروید استودیو فقط در 20 دقیقه

اگر می خواهید یک اپ مکان محور برای اندروید بسازید، ابتدا باید مهارت کار با نقشه در برنامه نویسی اندروید را فرابگیرید. به صورت حرفه ای به این کار، برنامه نویسی موبایل GIS می گویند.

در ساخت اپلیکیشن مکان محور یکی از ساده ترین کارهایی که باید بتوانید انجام دهید، کار با GPS می باشد. ما تصور می کنیم می خواهید برنامه نویسی GPS را در اندروید استودیو انجام دهید. در حقیقت در اپ مکان محورتان باید بتوانید با استفاده از GPS در اندروید استودیو و گرفتن موقعیت مکانی کاربر اپلیکیشن تان؛ عملیاتی که مد نظر دارید را انجام دهید.

در این نوشته آموزشی، یک فیلم 20 دقیقه ای قرار داده ایم که به شما یاد می دهد که چگونه کار با GPS در اندروید استودیو را شروع کنید و با گرفتن موقعیت مکانی در اندروید استودیو، عملیات مورد نظرتان را انجام دهید.

آن چه در این فیلم می آموزید

  • کار با GPS و گرفتن لوکیشن در اندروید استودیو
  • نمایش موقعیت کاربر با استفاده از GPS در اندروید استودیو و نمایش بر روی نقشه
  • فعال کردن GPS و سطح دسترسی های مورد نیاز برای Location service
  • ایجاد LocationListener و تعیین عملیاتی که پس گرفتن لوکیشن در اندروید استودیو باید انجام شوند

بسته آموزش ساخت اپ مکان محور حرفه ای

آنچه در این آموزش مشاهده کردید، بخشی از بسته جامع آموزش ساخت اپلیکیشن مکان محور حرفه ای می باشد.

اپلیکیشن مکان محور چیست؟

اپلیکیشن مکان محور، یک نرم افزار تحت موبایل می باشد که با استفاده از موقعیت جغرافیایی دستگاه موبایل (تلفن همراه، تبلت و هر دستگاه سیار دیگر)، خدماتی را به کاربران ارایه می دهد. برای مثال اپلیکیشن های تاکسی اینترنتی، نمونه ای از اپ های مکان محور می باشند.

یک اپ مکان محور، زیر مجموعه ای از GIS تحت موبایل یا موبایل GIS (به انگلیسی Mobile GIS) می باشد.

اگر با سیستم اطلاعات جغرافیایی یا GIS و نیز موبایل GIS آشنا نیستید، پیشنهاد می کنیم نوشته های زیر را مطالعه کنید. امروز با گسترش فناوری و توسعه اپلیکیشن های موقعیت محور، ساخت وب سایت های مجهز به نقشه و امکانات GIS و همچنین ساخت اپلیکیشن های موقعیت محور در بین برنامه نویسان گسترش یافته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *