چطور می شود از بازار GIS پول درآورد؟

مهم ترین نیازهای بازار کار GIS را بشناسید و در آنها متخصص شوید و کسب درآمد کنید

ورود به بازار کار

همین الان چه مهارت ها و تخصص GIS دارید که دیگران حاضر باشند برای یک ساعت استفاده از مهارت شما، پول پرداخت کنند؟

آیا می دانید بازار کار GIS در ایران و جهان نیازمند استخدام چه افرادی است؟

برای بخش خصوصی کشور، داشتن مدرک دانشگاهی، معدل، نمرات و تعدادی مقاله ISI یا در اولویت نیست یا در اولویت اول نیست!

در این فیلم می خواهیم به شما مسیر کسب درآمد GIS را نشان دهیم.

در این فیلم 2 ساعته، منصور ادیبی، مشاور GIS و بنیان گذار آکادمی GISPlus و نویسنده کتاب Web GIS با پایتون، به علاقه‌مندان GIS و افراد جویای کار GIS آموزش می‌دهد چگونه می توان وارد بازار GIS شد و از آن کسب درآمد کرد.

چند مشکل رایج افرادی که دنبال استخدام GIS هستند

فقط مدرک دانشگاهی دارند

وقتی یک درخواست استخدام در سایت پر شده و برای ما ایمیل می شود، مشاهده می کنیم که هیچ مهارتی که بتوان برای آن کاری را در شرکت در نظر گرفته در کارجو وجود ندارد

متاسفانه این افراد تصورشان این بوده که کافی است که خوب درس بخوانند و نمرات بالایی در دروس کسب کنند.

وقتی از آنها خواسته می شود که رزومه خود را بفرستند، برخی افراد تازه می پرسند چه چیزی در رزومه درج شود و برخی دیگر رزومه ای می فرستند که هر چیزی در آن هست بجز مهارت های آن فرد در زمینه GIS

مهارت های نامناسب با بازار کار

برخی از افراد که دارای مهارت هایی هستند، متاسفانه زمان خودشان را صرف مهارت هایی کرده اند، فقط به این خاطر که یکی از دوستان یا آشنایانشان گفته این مهارت خوب است. بدون اینکه بررسی کرده باشند که الان نیاز بازار GIS چه مهارت هایی هستند.

عدم صرف زمان برای ورود به بازار کار

برخی از دوستان، پس از فارغ التحصیلی به فکر ورود به بازار افتاده اند. معمولا این دوستان، تحصیلات تکمیلی دارند و وقتی مهارت های لازم برای پذیرش در بازار را ندارند، پیشنهاداتی به آنها می شود که در سطح تحصیلات آنها نیست. مثلا کارهای نقشه کشی، آماده سازی نقشه ها و… این افراد معمولا سرخورده می شوند که چندین سال از وقت شان را برای تحصیل صرف کرده اند اما الان باید یک کار سطح پایین اپراتوری را انجام دهند.

نداشتن روحیه کار گروهی

یکی از بزرگترین مشکلاتی که در بین افراد حرفه ای هم دیده می شود، نداشتن روحیه همکاری با سایر افراد به منظور انجام یک کار می باشد. بسیاری از افراد که دارای مهارت ها و تخصص های خوب در زمینه GIS هستند، متاسفانه این مهارت و سایر مهارت های عمومی را ندارند.

در فیلم آموزش ورود به بازار کار GIS یک نقشه راه به شما داده می شود که برای جذب شدن در بازار GIS و کسب درآمد، روی چه مهارت هایی سرمایه گذاری کنید.

آیا در یکی از این دو جایگاه هستید؟

شما یا در حال تحصیل در دانشگاه و در ابتدای مسیر شغلی‌تان هستید و یا شاغل هستید و علاقمند به تغییر زمینه فعالیت تان می باشید.

احتمالاً این سوال را از خود پرسیده‌اید که  می‌خواهم چه کاره شوم؟ و چطور باید درآمد مناسب داشته باشم؟

ورود به بازار کار

جواب بسیار ساده است، تنها با رفع نیاز دیگران است که می توان پول درآورد و برای درآمد خیلی زیادتر باید آنچه دیگران به آن بیشتر نیاز دارند و تقاضای بیشتری برای آن وجود دارد را شناسایی کرد و در آن متخصص شد.

پس خیالتان راحت باشد که ورود به بازار کار GIS بدون داشتن مهارت های مورد نیاز بازار کار GIS، بدون معناست.

عناوین شغلی GIS در دنیا

برای آن که بدانید در سطح بین المللی چه ردیف شغل هایی در زمینه GIS وجود دارد، این ویدیو را ببینید.

این ویدیو بخشی از فیلم آموزش ورود به بازار کار GIS می باشد.

مهارت های مورد نیاز بازار GIS در ایران

برای آن که بدانید تقاضای استخدام در ایران برای کدام مهارت های GIS بالاست، این ویدیو را ببینید.

این ویدیو بخشی از فیلم آموزش ورود به بازار کار GIS می باشد.

نقشه راه ورود به بازار کار GIS

اگر می خواهید یک نقشه راه خوب و مطمئن برای یادگیری مهارت های بازار کار GIS  و ادامه کار در این حوزه داشته باشید، فیلم بازار کار GIS، کار را برای شما آسان کرده تا در وقت و انرژی‌تان صرفه‌جویی و مراحل یادگیری را بهتر و سریع‌تر طی کنید. آموزش های آکادمی GISPlus در ادامه کار برای حرفه ای شدن با شما خواهد بود تا پس از آن بتوانید به بازار کار GIS  وارد شوید و زمینه فعالیت و متخصص شدن برای آینده کاری خود را تضمین نمایید.

در انقلاب صنعتی چهارم، بسیاری از شغل های دنیا از بین می روند

انقلاب صنعتی چهارم در راه است و بسیاری از شغل ها از بین می روند. خوشبختانه خدمات GIS در بین شغل هایی است که از بین نمی روند.

آیا دید کافی درباره آینده شغلی GIS دارید؟ آیا می دانید روی چه مهارت هایی سرمایه گذاری کنید، آینده شغلی و درآمد بهتری را خواهد داشت؟

در این فیلم بر اساس نتایج تحقیقات بین المللی و تقاضاهای موجود در بازار کار جهانی و نیز با تجارب حاصل از بیش از یک دهه فعالیت در بازار GIS ایران داشته ام، تلاش می کنم به شما، بهترین مهارت ها برای داشتن یک آینده شغلی مناسب در زمینه GIS را معرفی کنم.

سرفصل فیلم آموزشی

مخاطبین فیلم آموزشی

علاقمندان به کسب درآمد از GIS

دانشجویان رشته نقشه برداری، رشته GIS، رشته RS، رشته نرم افزار کامپیوتر و IT، رشته جغرافیا و سایر رشته های مرتبط با علوم زمین و گرایش های عمران

مدرس فیلم آموزش ورود به بازار کار GIS کیست؟

منصور ادیبی

منصور ادیبی

مشاور GIS، مدرس GIS و تکنولوژی های نوین
بنیان گذار آکادمی GISPlus
مدیر عامل شرکت بهین رایانش آزاد

منصور ادیبی بیش از ۱۳ سال تجربه در زمینه سامانه های اطلاعات مکانی (GIS) و ژئوماتیک و نیز بیش از ۱۵ سال تجربه در زمینه انفورماتیک دارد. ایشان پیشینه فعالیت در پروژه های GIS سازمان های کشور، به عنوان مدیر پروژه، مشاور GIS، مدیر RnD و مدیر فنی را دارا می باشد. ایشان در حال حاضر به عنوان مشاور GIS و نیز مدیرعامل شرکت بهین رایانش آزاد، فعالیت می نماید.

آموزش های زیر هم می توانند برای شما مفید باشند.

درخواست مشاوره ورود به بازار کار GIS

مشاوره GIS

دیدگاه خود را بنویسید

هدیه ویژه من به تو

 199,000 99,000    

دانلود فیلم چطور برنامه نویس GIS حرفه ای شویم