دانلود ویدیوی آموزش Web GIS لیندا

دانلود آموزش Web GIS شرکت لیندا

فیلم آموزشی GIS on the Web ، یکی از دوره های آموزشی شرکت لیندا می باشد. این فیلم آموزشی به شما نحوه استفاده از GIS تحت وب را آموزش می دهد. در این دوره، استفاده از ابزارهایی مثل Google Map، Bing Map و نقشه Esri آموزش داده می شود تا با استفاده از آن ها، یک نقشه تحت وب ایجاد کنید.

آقای دکتر Jason VanHorn به شما طرز استفاده از این ابزارها را برای تجزیه و تحلیل کردن داده های جغرافیایی و ایجاد نقشه های وب نشان می دهد.

چندی پیش، شرکت لیندا توسط شرکت LinkedIn خریداری شد و تمامی دوره های آموزشی آن به سایت LinkedIn منقل گردید.

ویدیوی معرفی دوره آموزش Web GIS شرکت لیندا

دانلود ویدیوی آموزش GIS on the Web

اگرچه در بسیاری از سایت ها لینک دانلود این دوره آموزشی قرار داده شده است، اما از آنجاییکه این دوره آموزشی رایگان نیست و انتشار آن یک کار غیر اخلاقی محسوب می شود ما از قرار دادن لینک دانلود آن در سایت GISPlus خودداری می کنیم. اما نگران نباشید، سایت LinkedIn به شما اجازه می دهد تا به صورت رایگان، به مدت یک ماه از دوره های آموزشی آن استفاده کنید. لذا برای استفاده از این دوره آموزش وب GIS بر روی کلید زیر کلیک کنید.

نام دوره: GIS on the Web

مدت: 2 ساعت و 8 دقیقه

سطح: متوسط

زبان: انگلیسی

نقشه تحت وب چیست؟

نقشه تحت وب یعنی نقشه ای که شامل لایه های مختلف از سطح زمین می باشد و امکانات مناسبی برای کار با نقشه ها، جستجوی اطلاعات در آنها و در سطح پیشرفته تر، تجزیه و تحلیل آنها را انجام می دهد. این قابلیت ها همان قابلیت هایی هستند که توسط سامانه اطلاعات جغرافیایی یا GIS در اختیار ما قرار داده می شوند و چون تحت وب در اختیار ما قرار داده می شوند، به آن وب GIS گفته می شود. یعنی ما می توانیم از طریق مرورگرهای وب، از نقشه ها و امکانات GIS استفاده کنیم و مشکلاتی که با آنها مواجه هستیم را مرتفع نماییم.

یک مثال از وب GIS

فرض کنید می خواهید از خانه به محل کارتان بروید و دیرتان شده است. شما باید تصمیم گیری کنید که بهترین و سریع ترین روش برای رسیدن به محل کارتان کدام مسیر است. برای شما پرسشی وجود دارد که کوتاه ترین و سریع ترین مسیر برای رفتن از خانه به محل کار کدام است؟ یک نقشه وب مثل نقشه گوگل، از طریق نقشه معابر شهر و نیز نقشه ترافیک شهر به شما کمک می کند و قابلیت هایی را در اختیار شما قرار می دهد که شما مبدا و مقصد خود را انتخاب کنید تا با تجزیه و تحلیل نقشه ها و اطلاعات ترافیک شهر، به شما بگوید از کدام مسیر بهتر است بروید.

پس نقشه گوگل در حقیقت، نوعی وب GIS است. البته امکانات و قابلیت های وب GIS، فراتر از این مثال است و ما تلاش کردیم با یک مثال ساده به شما بگوییم وب GIS چیست. به نقشه هایی مثل نقشه گوگل، نقشه های پویا یا Intractive Maps گفته می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دانلود پادکست کسب درامد از GIS

دانلود فیلم چطور برنامه نویس GIS حرفه ای شویم