نمایش تغییرات اقلیمی سراسر جهان در قالب وب GIS

ESRI اخیرا، اپلیکیشنی ایجاد نموده که در آن می توان مخاطرات اقلیمی را از سال ۱۹۵۶ تا ۲۰۹۵ مشاهده نمود. این اپ فهرستی از ۱۱ مخاطره اقلیمی شامل موارد زیر است: گرما، خشکی ها، حرارت، آتش سوزی ها، میزان رطوبت، سیلاب ها، طوفان ها، کمبود آب، افزایش سطح آب دریاهای آزاد و تغییرات Land-cover و آب و هوای اقیانوس ها.

کاربران می توانند ببینند که مکان های مختلف جهان چگونه می توانند تحت تاثیر چنین مخاطرات اقلیمی باشند. این تغییرات بر اساس سناریوهای کاهش جهانی ایجاد می شوند.

Esri این اپ را با همکاری کامیلو مورا نویسنده اصلی “مطالعه در تغییرات طبیعی اقلیمی جهانی” از دانشگاه هاوایی ایجاد کرده است. تحلیل های مورا بر روی هزاران مقاله علمی منتشر شده در حوزه ی اقلیم شناسی، ۴۶۷ راه تاثیر تغییرات اقلیمی بر سلامت، تغذیه، آب، مسائل اقتصادی، مسائل زیرساختی و امنیت انسان ها را نشان می دهد.

 به وضوح می توان یافت که بصری سازی و تجسم مخاطرات و تهدیداتی که محیط زندگی ما همواره با آن ها مواجه است به کمک نقشه ها منجر به هوشیاری مکانی می شود و توان تصمیم گیری را حتی در وسعت جهانی نیز گسترش می دهد. شما می توانید این وب GIS را در آدرس زیر ببینید.

https://maps.esri.com/MoraLab/CumulativeChange

دسته بندی ها: .

مهدی نظری هستم دانشجوی مهندسی نقشه برداری و علاقه مند به برنامه نویسی WebGIS و نرم افزار های مکانی آزاد

برو بریم

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۱۳۴۸

مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *