آموزش Web GIS

همه چیز درباره وب GIS اینجا هست

کافی است با حوصله این صفحه را بخوانید

آموزش Web GIS

کار تخصصی ما از سال 1386 تا کنون سامانه های اطلاعات مکانی تحت وب یا Web GIS است و اینجا همه چیز را درباره Web GIS به شما می گوییم

Web GIS چیست؟

سیستم اطلاعات جغرافیایی تحت وب یا وب GIS، به ما کمک می کند تا نقشه ها و اطلاعات مکانی را به همراه قابلیت های GIS تحت وب با دیگران به اشتراک بگذاریم. سامانه Web GIS در سازمان ها و کسب و کارهای مختلف، کاربرد دارد و امروزه بیشتر سازمان ها از قابلیت های آن بهرمند می شوند.

دنبال چه چیزی هستید؟

من در Web GIS تازه کار هستم

آموزش Web GIS را از همین صفحه شروع کنید. هم آموزش های رایگان وب GIS برایتان داریم هم آموزش هایی که ساده و سریع وب GIS را درک کنید.

می خواهم در Web GIS حرفه ای شوم

اگر با Web GIS آشنا هستید و به خوبی آن را درک کرده اید برای حرفه ای شدن از این قسمت شروع کنید. شما باید مسیر حرفه ای شدن در وب GIS را الان شروع کنید.

من پروژه Web GIS دارم

اگر یک سازمان یا کسب و کار هستید و می خواهید یک پروژه Web GIS را انجام دهید از این قسمت شروع کنید. شرکت بهین رایانش آزاد با سوابق حرفه ای در خدمت شماست.

برای این که داده های مکانی و نقشه ها را با دیگران به اشتراک بگذاریم می توانیم از تکنولوژی Web بهره بگیریم. این تکنولوژی، امکان استفاده از نقشه ها و اطلاعات مکانی را به همراه قابلیت های GIS، از طریق یک مرورگر وب فراهم می نماید. به این روش استفاده از GIS، وب GIS می گویند. کاربران می توانند از هرجایی با باز کردن مرورگر وب روی رایانه شان و وارد کردن نشانی وب سایت، به سامانه وب GIS دسترسی داشته باشند و از نقشه ها و امکانات GIS استفاده کنند بدون این که نیاز باشد روی رایانه شان نرم افزار GIS نصب کنند.

Web GIS دقیقا چیه؟

توضیحی ساده تر و روان تر از وب GIS

چرا باید از Web GIS استفاده کنیم؟

سامانه Web GIS، استفاده از GIS را بسیار آسان و سریع می کند. همه کاربران GIS، افراد متخصص نیستند. خیلی وقت ها مدیر سازمان ما، شهروندان عادی و دیگران هم می توانند از GIS بهرمند شوند اما پیچیدگی های GIS باعث می شود که نتوانند از آن بهره ببرند و کارهایشان را ساده تر کنند. اولین بار، گوگل مپ، قدرت استفاده ازنقشه ها از طریق وب را به نمایش گذاشت. پس از آن متخصصان فناوری، به سمت افزودن قابلیت های GIS به نقشه های وب، حرکت کردند. پس مهم ترین دلیل استفاده از وب GIS، ساده تر کردن کارها و انجام آن ها با یک یا چند کلیک می باشد

سامانه وب GIS

دانلود فیلم رایگان آموزش Web GIS

آموزش های ساده و سریع برای یادگیری بیشتر وب GIS

چطور Web GIS را ساده و سریع به طور عملی یاد بگیرم؟

آموزش 100% عملی و کاربردی زیر را از دست ندهید. تمامی نرم افزارهای مورد نیاز در راه اندازی Web GIS را به شما آموزش می دهیم و با دو روش، دو Web GIS متفاوت را در عمل راه اندازی می کنیم.

کتاب آموزش Web GIS در عمل

یادگیری Web GIS از الفبا تا اجرا

برای هر کس که می خواهد Web GIS را به طور عملی یاد بگیرد

این کتاب در حال چاپ است. اگر می خواهید به محض چاپ کتاب به شما اطلاع داده شود، عبارت کتاب Web GIS را به شماره 09929710879 پیامک یا واتس اپ کنید.

آموزش Web GIS در اپلیکیشن آموزش GIS

آموزش Web GIS رایگان

در اپلیکیشن آموزش GIS

مدت: سه ساعت |  14 جلسه

هر چه که باید درباره Web GIS بدانید در جیب شماست

چطور می توانم در Web GIS حرفه ای شوم؟

کلاس آموزش Web GIS وب جی ای اس

اگر با وب GIS آشنا هستید و مطالب بالا را اشراف دارید به شما پیشنهاد می کنیم که نقشه راه حرفه ای شدن در Web GIS را برای خودتان آماده کنید و طبق آن جلو بروید.

شما می بایست یادگیری Web GIS را به طور عمیق تر در برنامه خود قرار دهید. می توانید وارد مسیرهای زیر شوید:

برنامه نویسی Web GIS

متخصصان GIS که دارای مهارت برنامه نویسی GIS می باشند، با موقعیت ­های شغلی بیشتری روبرو هستند. این افراد، دارای حقوق بالاتر و خواهان بیشتر بین شرکت ­ها و کارفرمایان می ­باشند. برنامه نویسی GIS شامل برنامه نویسی Desktop GIS، برنامه نویسی Web GIS و برنامه نویسی Mobile GIS می باشد.

برای ورود به مسیر برنامه نویسی Web GIS باید منطقی عمل کنید و مهمترین فاکتور برای موفقیت در این مسیر، داشتن میل و علاقه شدید می باشد. اگر این مورد را ندارید اصلا توصیه نمی کنیم وارد مسیر برنامه نویسی شوید. در ادامه به شما کمک می کنیم تا متوجه شوید برای برنامه نویسی Web GIS مناسب هستید یا نه؟

برنامه نویسی وب GIS

یکی از خدمات آکادمی GISPlus، آموزش برنامه نویسی GIS، در غالب بسته های آموزشی و دوره های آموزشی می باشد. ما تاکنون بیش از ۱۰۰۰ نفر را با استفاده از بسته های آموزش برنامه نویسی GIS آموزش داده ایم. ما تجربه برگزاری ۱۰۰ها ساعت دوره آموزشی در سازمان های دولتی و شرکت های خصوصی و نیز دوره های عمومی برگزار شده را داریم.

نقطه شروع یادگیری برنامه نویسی Web GIS

مینی سریال مسیر برنامه نویسی وب GIS

مینی سریال رایگان

مسیر برنامه نویسی Web GIS

مدت: یک ساعت |  شش جلسه

برای یادگیری برنامه نویسی Web GIS چه چیزهایی را باید بدانم و آیا وارد این مسیر بشوم یا خیر؟

آیا من برای برنامه نویسی Web GIS مناسب هستم؟

برنامه نویسی GIS و نیز برنامه نویسی Web GIS بسیار جذاب هستند. بهترین راه برای طراحی یک Web GIS به دلخواه خودمان، این است که برنامه نویسی Web GIS را یاد بگیرید.

اما هر کسی نمی تواند یک برنامه نویس Web GIS شود و ما به همه افراد توصیه نمی کنیم که به سمت یادگیری برنامه نویسی وب GIS بروند.

برای این که بدانید آیا می توانم یک برنامه نویس Web GIS شویم یا خیر ما یک چک لیست برای شما آماده کرده ایم که سوالات آن را پاسخ دهید و امتیازتان را محاسبه کنید. بر اساس امتیازی که بدست می آورید به شما مسیرهای مختلفی را توصیه کرده ایم.

راهنمای برنامه نویس GIS به همراه چک لیست

این چک لیست حاصل تجارب آقای منصور ادیبی در کار با برنامه نویسان مختلف از سال 1382 تا کنون می باشد. همچنین تجارب آموزش برنامه نویسی Web GIS به فراگیران آکادمی GISPlus از سال 1394 تا کنون را روی این چک لیست اعمال کرده ایم. این چک لیست بهترین راهنما برای افرادی است که می خواهند یادگیری برنامه نویسی Web GIS را شروع کنند.

آموزش های تخصصی Web GIS

کتاب برنامه نویسی Web GIS با پایتون

آموزش کاربردی برنامه نویسی Web GIS با پایتون

چگونه در کمترین زمان با وب GIS آشنا شویم و یک وب جی آی اس بسازیم؟

پروژه Web GIS دارم

کلاس آموزش Web GIS وب جی ای اس

اگر مدیر یا کارشناس یک سازمان دولتی هستید و یا یک کسب و کار دارید و تمایل دارید یک پروژه وب GIS را اجرا نمایید می توانید از خدمات شرکت بهین رایانش آزاد استفاده کنید. خدمات ما در این زمینه:

سامانه اطلاعات مکانی بهسام

اولین پکیج نرم افزار WebGIS در ایران

فقط در ۵ دقیقه و بدون دردسر، سامانه WebGIS خودتان را راه اندازی کنید.

کتاب اجرای موفق GIS در سازمان ها

آموزه هایی برای موفقیت GIS در سازمان شما

چگونه می ‏توانید تشخیص دهید که GIS در سازمان شما واقعا موفق بوده است یا خیر؟

بهین رایانش آزاد

شرکت بهین رایانش آزاد

شرکت بهین رایانش آزاد به سازمان های دولتی و شرکت های خصوصی با استفاده از GIS کمک می کند تا کارهایشان را سریع تر، کم هزینه تر و با بهره وری بالاتر انجام دهند. ما اینجاییم تا جامعه را با استفاده از فناوری اطلاعات مکانی توانمندتر کنیم. کار اصلی ما طراحی و اجرای سامانه های اطلاعات مکانی بر بستر وب (Web GIS) و موبایل (Mobile GIS) می باشد. سازمان های زیادی از خدمات مشاوره GIS و نیز آموزش GIS ما بهره مند شده اند.

برخی از سامانه های اطلاعات مکانی شرکت بهین

رهیار

برداشت اطلاعات معابر شهری مبتنی بر GIS موبایل و وب

بهپو

جمع آوری اطلاعات با اپلیکیشن موبایل GIS

سرویس نقشه اختصاصی

نقشه اختصاصی ایران روی سرور خودتان بدون نیاز به اینترنت

برخی از مشتریان ما

درخواست مشاوره Web GIS

منصور ادیبی مشاوره GIS

من می توانم در یک تماس تلفنی کوتاه به شما در زمینه Web GIS مشاوره رایگان دهم. لطفا مشخصات خود را وارد کنید تا در زمان های مشاوره که به صورت هفتگی دارم با شما تماس بگیرم.

اگر عجله دارید می توانید از طریق شماره های تماس بالای سایت با ما در تماس باشید.

منصور ادیبی مشاور gis

منصور ادیبی متخصص Web GIS و مشاور GIS سازمانی

کارشناسی مهندسی نرم افزار و کارشناسی ارشد GIS هستم. از سال 1380 کار انفورماتیک را شروع کردم و از سال 1386 به ژئوماتیک علاقمند شدم و با GIS آشنا شدم. از آن پس، نگرشم به اندیشه مکان مبنا تغییر یافت و عاشق GIS و سامانه های اطلاعات مکانی شدم. کار خودم را از برنامه نویسی شروع کردم...

آشنایی با Mobile GIS

سیستم اطلاعات جغرافیایی تحت موبایل یا اپلیکیشن GIS، دسترسی به نقشه ها و اطلاعات مکانی را به همراه قابلیت های GIS را در هر جایی به صورت آنلاین یا آفلاین برای ما امکان پذیر می کند. امروزه اپلیکیشن های مکان محور، کاربردهای زیادی در جامعه پیدا کرده اند و از حالت تخصصی خارج شده اند.

آشنایی با موبایل GIS

پرسش های پرتکرار آموزش Web GIS

به سه روش می توان از مزایا و قدرت GIS استفاده کرد:
 
استفاده از GIS دسکتاپ
استفاده از GIS تحت وب
استفاده از GIS در موبایل
در وب GIS شما مرورگر رایانه تان را باز کرده و یک نشانی را وارد می کنید و یک وب سایت برای شما باز می شود که در آن از نقشه ها و قابلیت های GIS استفاده می شود. به این حالت از استفاده از GIS، وب GIS می گویند.
 
برای مثال، سایت نقشه گوگل یک وب GIS ساده می باشد.
نرم افزارهای زیادی وجود دارد. بیشتر نرم افزارهای وب جی آی اس به صورت سفارشی و با برنامه نویسی تولید می شوند. اگر دنبال یک نرم افزار Web GIS آماده که به سادگی و با کمترین دانش فنی بتوانید آن را روی سرور خودتان راه اندازی کنید هستید می توانید نرم افزار Web GIS بهسام ساخت شرکت بهین رایانش آزاد را بررسی کنید. از نسخه رایگان تا نسخه سازمانی را فراهم کرده ایم.
 
فیلم آموزش رایگان Web GIS را از لینک زیر دانلود کنید و از مشاهده آن لذت ببرید.
 
کار اصلی شرکت ما تولید سامانه های وب GIS است. ما دانش شرکتمان را در غالب چند دوره تخصصی Web GIS هم آموزش داده ایم. روش های با برنامه نویسی و بدون برنامه نویسی. لطفا وارد فروشگاه سایت شوید.
 

سامانه Web GIS همان جی آی اس تحت وب است که استفاده از نقشه ها و قدرت GIS را برای کاربران بسیار ساده و آسان می کند و برای استفاده از جی آی اس نیاز به کاربران آموزش دیده و متخصص از میان برداشته می شود. بیشتر سازمان ها امروزه از سامانه وب GIS استفاده می کنند. برای مشاهده یک نمونه سامانه Web GIS می توانید به سایت www.GeoBehSAM.ir مراجعه کنید.

امروزه از اصطلاح GIS آنلاین نیز به جای وب GIS استفاده می شود. جی آی اس آنلاین یعنی از طریق بستر وب به یک سرور GIS متصل شوید و نقشه ها و اطلاعات مکانی را از روی آن بازیابی کنید. حال اگر این GIS آنلاین بستر کار با نقشه ها و امکانات GIS را نیز فراهم کند عملا به یک وب GIS دست پیدا کرده ایم. یکی از معروفترین نرم افزارهای GIS آنلاین همان ArcGIS Online می باشد.

یکی دیگر از اصطلاحاتی که به جای Web GIS به کار برده می شود، نقشه وب می باشد. نقشه تحت وب معمولا ساده ترین نوع یک سامانه وب GIS است. برای مثال نقشه گوگل یک نقشه تحت وب یا یک وب GIS ساده می باشد.

سامانه وب GIS در سازمان های دولتی و شرکت های بزرگ و نیز کسب و کارها و زندگی روزمره مردم، کاربرد دارد. از آنجا که وب GIS استفاده از نقشه ها و جی آی اس را آسان کرده است می توان کاربردهای بسیار خلاقانه برای آن ایجاد کرد. ساده ترین کاربرد وب GIS، به اشتراک گذاری نقشه ها و داده های مکانی در کنار قابلیت های GIS با دیگران است. کاربردهای دیگر نظیر گردشگری، مدیریت شهری، مدیریت حمل و نقل و ترافیک، نظارت بر ناوگان های حمل و نقل، مدیریت پرسنل میدانی، مدیریت تاسیسات و… از جمله مهمترین کاربردهای آن هستند.

برای راه اندازی یک سامانه وب GIS روش های مختلفی وجود دارد. می توان با برنامه نویسی، یک وب GIS را ساخت. می توان از نمونه Web GIS های آماده استفاده کرد و یا می توان از یک شرکت GIS درخواست کرد که این کار را به صورت یک پروژه برای ما انجام دهد. اگر ساده ترین روش راه اندازی Web GIS را می خواهید آشنا شوید سری به سایت www.GeoBehSAM.ir بزنید.

برای آن که بتوانید یک وب GIS را مطابق میل و سلیقه خودتان بسازید بهترین روش برنامه نویسی وب GIS است. توسط زبان های مختلف برنامه نویسی می توان یک سامانه Web GIS را ساخت.

ما درباره آینده فقط می توانیم پیشبینی کنیم و نظر قاطع نمی توان ارایه کرد. اما آینده GIS در وب GIS و موبایل GIS خلاصه خواهد شد. تکنولوژی وب الان گسترش بسیار زیادی کرده و در دنیای وب معنایی به سر می بریم. امروزه وب و اینترنت اشیا به همراه انواع سنسورهای مکان مبنا و نیز تکنولوژی هایی نظیر واقعیت افزوده و واقعیت مجازی به همراه هوش مصنوعی، یادگیری ماشین و ماشین بینایی تحولات بسیار بزرگی در دنیای اطراف ما ایجاد کرده است. تلفیق همه این تکنولوژی ها با GIS آینده وب GIS را دگرگون خواهد کرد.

برای آموزش وب GIS بهترین منبع سایت گوگل است! بله باید سرچ کنید و منابع بسیار عالی وجود دارد. چه رایگان و چه غیر رایگان. اما توصیه من به عنوان یک متخصص GIS که از سال 1386 در ایران به طور تخصصی بر روی پروژه های Web GIS سازمانی متمرکز بوده ام و مدرس چندین دوره تخصصس آموزش وب GIS و نیز مولف دو کتاب در این زمینه بوده ام این است که به هیچ وجه زمان خود را صرف سعی و خطا نکنید و از آموزش های جامع و کامل استفاده کنید.

کتاب های انگلیسی زیاد هستند و با یک سرچ ساده می توانید از آنها بهرمند شوید. البته توصیه اکید می کنم نسخه PDF آنها که غیرقانونی منتشر شده را استفاده نکنید و حتما آنها را خریداری کنید. در ایران نیز کتاب های زیادی چاپ و منتشر شده است. من نیز در سال های فعالیتم در بازار ایران دو جلد کتاب در زمینه Web GIS تالیف کرده ام. می توانید به سایت ما بیایید و این کتاب ها را در بخش فروشگاه سایت تهیه کنید.

5/5