آموزش Web GIS

همه چیز درباره وب GIS اینجا هست

کافی است با حوصله این صفحه را بخوانید

آموزش Web GIS

کار تخصصی ما از سال 1386 تا کنون سامانه های اطلاعات مکانی تحت وب یا Web GIS است و اینجا همه چیز را درباره Web GIS به شما می گوییم

Web GIS چیست؟

سیستم اطلاعات جغرافیایی تحت وب یا وب GIS، به ما کمک می کند تا نقشه ها و اطلاعات مکانی را به همراه قابلیت های GIS تحت وب با دیگران به اشتراک بگذاریم. سامانه Web GIS در سازمان ها و کسب و کارهای مختلف، کاربرد دارد و امروزه بیشتر سازمان ها از قابلیت های آن بهرمند می شوند.

دنبال چه چیزی هستید؟

من در Web GIS تازه کار هستم

آموزش Web GIS را از همین صفحه شروع کنید. هم آموزش های رایگان وب GIS برایتان داریم هم آموزش هایی که ساده و سریع وب GIS را درک کنید.

می خواهم در Web GIS حرفه ای شوم

اگر با Web GIS آشنا هستید و به خوبی آن را درک کرده اید برای حرفه ای شدن از این قسمت شروع کنید. شما باید مسیر حرفه ای شدن در وب GIS را الان شروع کنید.

من پروژه Web GIS دارم

اگر یک سازمان یا کسب و کار هستید و می خواهید یک پروژه Web GIS را انجام دهید از این قسمت شروع کنید. شرکت بهین رایانش آزاد با سوابق حرفه ای در خدمت شماست.

برای این که داده های مکانی و نقشه ها را با دیگران به اشتراک بگذاریم می توانیم از تکنولوژی Web بهره بگیریم. این تکنولوژی، امکان استفاده از نقشه ها و اطلاعات مکانی را به همراه قابلیت های GIS، از طریق یک مرورگر وب فراهم می نماید. به این روش استفاده از GIS، وب GIS می گویند. کاربران می توانند از هرجایی با باز کردن مرورگر وب روی رایانه شان و وارد کردن نشانی وب سایت، به سامانه وب GIS دسترسی داشته باشند و از نقشه ها و امکانات GIS استفاده کنند بدون این که نیاز باشد روی رایانه شان نرم افزار GIS نصب کنند.

Web GIS دقیقا چیه؟

توضیحی ساده تر و روان تر از وب GIS

چرا باید از Web GIS استفاده کنیم؟

سامانه Web GIS، استفاده از GIS را بسیار آسان و سریع می کند. همه کاربران GIS، افراد متخصص نیستند. خیلی وقت ها مدیر سازمان ما، شهروندان عادی و دیگران هم می توانند از GIS بهرمند شوند اما پیچیدگی های GIS باعث می شود که نتوانند از آن بهره ببرند و کارهایشان را ساده تر کنند. اولین بار، گوگل مپ، قدرت استفاده ازنقشه ها از طریق وب را به نمایش گذاشت. پس از آن متخصصان فناوری، به سمت افزودن قابلیت های GIS به نقشه های وب، حرکت کردند. پس مهم ترین دلیل استفاده از وب GIS، ساده تر کردن کارها و انجام آن ها با یک یا چند کلیک می باشد

سامانه وب GIS

دانلود فیلم رایگان آموزش Web GIS

آموزش های ساده و سریع برای یادگیری بیشتر وب GIS

چطور Web GIS را ساده و سریع به طور عملی یاد بگیرم؟

آموزش 100% عملی و کاربردی زیر را از دست ندهید. تمامی نرم افزارهای مورد نیاز در راه اندازی Web GIS را به شما آموزش می دهیم و با دو روش، دو Web GIS متفاوت را در عمل راه اندازی می کنیم.

کتاب آموزش Web GIS در عمل

یادگیری Web GIS از الفبا تا اجرا

برای هر کس که می خواهد Web GIS را به طور عملی یاد بگیرد

این کتاب در حال چاپ است. اگر می خواهید به محض چاپ کتاب به شما اطلاع داده شود، عبارت کتاب Web GIS را به شماره 09929710879 پیامک یا واتس اپ کنید.

آموزش Web GIS در اپلیکیشن آموزش GIS

آموزش Web GIS رایگان

در اپلیکیشن آموزش GIS

مدت: سه ساعت |  14 جلسه

هر چه که باید درباره Web GIS بدانید در جیب شماست

چطور می توانم در Web GIS حرفه ای شوم؟

کلاس آموزش Web GIS وب جی ای اس

اگر با وب GIS آشنا هستید و مطالب بالا را اشراف دارید به شما پیشنهاد می کنیم که نقشه راه حرفه ای شدن در Web GIS را برای خودتان آماده کنید و طبق آن جلو بروید.

شما می بایست یادگیری Web GIS را به طور عمیق تر در برنامه خود قرار دهید. می توانید وارد مسیرهای زیر شوید:

برنامه نویسی Web GIS

متخصصان GIS که دارای مهارت برنامه نویسی GIS می باشند، با موقعیت ­های شغلی بیشتری روبرو هستند. این افراد، دارای حقوق بالاتر و خواهان بیشتر بین شرکت ­ها و کارفرمایان می ­باشند. برنامه نویسی GIS شامل برنامه نویسی Desktop GIS، برنامه نویسی Web GIS و برنامه نویسی Mobile GIS می باشد.

برای ورود به مسیر برنامه نویسی Web GIS باید منطقی عمل کنید و مهمترین فاکتور برای موفقیت در این مسیر، داشتن میل و علاقه شدید می باشد. اگر این مورد را ندارید اصلا توصیه نمی کنیم وارد مسیر برنامه نویسی شوید. در ادامه به شما کمک می کنیم تا متوجه شوید برای برنامه نویسی Web GIS مناسب هستید یا نه؟

برنامه نویسی وب GIS

یکی از خدمات آکادمی GISPlus، آموزش برنامه نویسی GIS، در غالب بسته های آموزشی و دوره های آموزشی می باشد. ما تاکنون بیش از ۱۰۰۰ نفر را با استفاده از بسته های آموزش برنامه نویسی GIS آموزش داده ایم. ما تجربه برگزاری ۱۰۰ها ساعت دوره آموزشی در سازمان های دولتی و شرکت های خصوصی و نیز دوره های عمومی برگزار شده را داریم.

نقطه شروع یادگیری برنامه نویسی Web GIS

مینی سریال مسیر برنامه نویسی وب GIS

مینی سریال رایگان

مسیر برنامه نویسی Web GIS

مدت: یک ساعت |  شش جلسه

برای یادگیری برنامه نویسی Web GIS چه چیزهایی را باید بدانم و آیا وارد این مسیر بشوم یا خیر؟

آیا من برای برنامه نویسی Web GIS مناسب هستم؟

برنامه نویسی GIS و نیز برنامه نویسی Web GIS بسیار جذاب هستند. بهترین راه برای طراحی یک Web GIS به دلخواه خودمان، این است که برنامه نویسی Web GIS را یاد بگیرید.

اما هر کسی نمی تواند یک برنامه نویس Web GIS شود و ما به همه افراد توصیه نمی کنیم که به سمت یادگیری برنامه نویسی وب GIS بروند.

برای این که بدانید آیا می توانم یک برنامه نویس Web GIS شویم یا خیر ما یک چک لیست برای شما آماده کرده ایم که سوالات آن را پاسخ دهید و امتیازتان را محاسبه کنید. بر اساس امتیازی که بدست می آورید به شما مسیرهای مختلفی را توصیه کرده ایم.

راهنمای برنامه نویس GIS به همراه چک لیست

این چک لیست حاصل تجارب آقای منصور ادیبی در کار با برنامه نویسان مختلف از سال 1382 تا کنون می باشد. همچنین تجارب آموزش برنامه نویسی Web GIS به فراگیران آکادمی GISPlus از سال 1394 تا کنون را روی این چک لیست اعمال کرده ایم. این چک لیست بهترین راهنما برای افرادی است که می خواهند یادگیری برنامه نویسی Web GIS را شروع کنند.

آموزش های تخصصی Web GIS

کتاب برنامه نویسی Web GIS با پایتون

آموزش کاربردی برنامه نویسی Web GIS با پایتون

چگونه در کمترین زمان با وب GIS آشنا شویم و یک وب جی آی اس بسازیم؟

پروژه Web GIS دارم

کلاس آموزش Web GIS وب جی ای اس

اگر مدیر یا کارشناس یک سازمان دولتی هستید و یا یک کسب و کار دارید و تمایل دارید یک پروژه وب GIS را اجرا نمایید می توانید از خدمات شرکت بهین رایانش آزاد استفاده کنید. خدمات ما در این زمینه:

سامانه اطلاعات مکانی بهسام

اولین پکیج نرم افزار WebGIS در ایران

فقط در ۵ دقیقه و بدون دردسر، سامانه WebGIS خودتان را راه اندازی کنید.

کتاب اجرای موفق GIS در سازمان ها

آموزه هایی برای موفقیت GIS در سازمان شما

چگونه می ‏توانید تشخیص دهید که GIS در سازمان شما واقعا موفق بوده است یا خیر؟

بهین رایانش آزاد

شرکت بهین رایانش آزاد

شرکت بهین رایانش آزاد به سازمان های دولتی و شرکت های خصوصی با استفاده از GIS کمک می کند تا کارهایشان را سریع تر، کم هزینه تر و با بهره وری بالاتر انجام دهند. ما اینجاییم تا جامعه را با استفاده از فناوری اطلاعات مکانی توانمندتر کنیم. کار اصلی ما طراحی و اجرای سامانه های اطلاعات مکانی بر بستر وب (Web GIS) و موبایل (Mobile GIS) می باشد. سازمان های زیادی از خدمات مشاوره GIS و نیز آموزش GIS ما بهره مند شده اند.

برخی از سامانه های اطلاعات مکانی شرکت بهین

رهیار

برداشت اطلاعات معابر شهری مبتنی بر GIS موبایل و وب

بهپو

جمع آوری اطلاعات با اپلیکیشن موبایل GIS

سرویس نقشه اختصاصی

نقشه اختصاصی ایران روی سرور خودتان بدون نیاز به اینترنت

برخی از مشتریان ما

درخواست مشاوره Web GIS

منصور ادیبی مشاوره GIS

من می توانم در یک تماس تلفنی کوتاه به شما در زمینه Web GIS مشاوره رایگان دهم. لطفا مشخصات خود را وارد کنید تا در زمان های مشاوره که به صورت هفتگی دارم با شما تماس بگیرم.

اگر عجله دارید می توانید از طریق شماره های تماس بالای سایت با ما در تماس باشید.

منصور ادیبی مشاور gis

منصور ادیبی متخصص Web GIS و مشاور GIS سازمانی

کارشناسی مهندسی نرم افزار و کارشناسی ارشد GIS هستم. از سال 1380 کار انفورماتیک را شروع کردم و از سال 1386 به ژئوماتیک علاقمند شدم و با GIS آشنا شدم. از آن پس، نگرشم به اندیشه مکان مبنا تغییر یافت و عاشق GIS و سامانه های اطلاعات مکانی شدم. کار خودم را از برنامه نویسی شروع کردم...

آشنایی با Mobile GIS

سیستم اطلاعات جغرافیایی تحت موبایل یا اپلیکیشن GIS، دسترسی به نقشه ها و اطلاعات مکانی را به همراه قابلیت های GIS را در هر جایی به صورت آنلاین یا آفلاین برای ما امکان پذیر می کند. امروزه اپلیکیشن های مکان محور، کاربردهای زیادی در جامعه پیدا کرده اند و از حالت تخصصی خارج شده اند.

آشنایی با موبایل GIS