مهم ترین نرم افزار های GIS

نرم افزارهای GIS یک ابزار مبتنی بر کامپیوترند که وظیفه این نرم افزار ها ذخیره ، بررسی و نمایش داده های مکانیه. این نرم افزار ها می تونند انواع مختلف داده را در یک نقشه مثل خیابان ها ، ساختمان ها و پوشش گیاهی نمایش بدند و به مردم این امکان را بدند که الگوها و روابط را مشاهده ، تحلیل و درک کنند. در اینجا ما شما را با مهم ترین نرم افزار های GIS آشنا می کنیم.

نرم افزار ArcGIS

 نرم‌افزار ArcGIS را پیش‌از این ما به‌عنوان یک نرم‌افزار دسک‌تاپ (ArcGIS Desktop) می‌شناختیم که با نصب آن بر روی رایانه می‌تونستیم به‌راحتی از تمامی توابع و قابلیت‌های آن استفاده کنیم. این نرم افزار یک نرم افزار تجاریه.

نرم افزار ArcGIS

نرم افزار QGIS

نرم افزار QGIS مثل دیگر نرم‌افزارهای GIS به کاربران اجازه می‌ده با استفاده از تکنیک‌های مختلف نقشه ها را ترسیم و لایه های مختلف را تولید کنند. این نرم افزار یک نرم افزار متن بازه که ساده و سریع نصب می شه و امکانات عالی در اختیارتون قرار میده

نرم افزار QGIS

نرم افزار ArcGIS Pro

نرم افزار ArcGISPro جدیدترین نرم افزار GIS از شرکت ESRI هست. با استفاده از این نرم افزار می تونید داده ها را تجزیه و تحلیل کنید. در این نرم افزار شما می تونید انواع مختلفی از لایه ها و عوارض مثل شهرها ساختمان ها جاده ها جنگل ها کوه ها و غیره را ایجاد یا ویرایش کنید. حتی می تونید با استفاده از این نرم افزار داده های مختلف را با هم ادغام کنید.

نرم افزار ArcGISPro

نرم افزار GRASS GIS

نرم افزار GRASS GIS یکی از قدیمی ترین نرم افزارهای GIS هست. این نرم افزار یکی از مناسب ترین نرم افزار ها برای پردازش تصویر، مدل سازی مکانی و زمانیه

نرم افزار GRASS GIS

هدف اصلی این نرم افزار ارتباط بین دو برنامه AutoCad و ArcGIS هست. این نرم افزار قابلیت های متنوع و ابزارهای مختلفی برای آماده کردن اطلاعات مکانی و توصیفی در اختیارتون قرار می ده.

مشاوره آموزش GIS

اگر برای آموزش GIS و یادگیری GIS به نحوی که به هدفت برسی و موفق بشی، سردرگم هستی و نیاز به مشورت با یک نفر کار بلد این کار که از سال 1386 تجربه توی بازار GIS را داشته، هستی، ما کمکت می کنیم. کافیه درخواستت را اینجا ثبت کنی. در اولین فرصت ممکن با شما تماس می گیریم.

مشاوره gis

درخواست مشاوره یادگیری از GIS ودرامد زایی از آن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

اولین شغلی که در GIS همه می توانند از آن پول در بیاورند، کارشناس GIS است. در این دوره ما شما را به یک کارشناس GIS تبدیل می کنیم.

دانلود پادکست کسب درامد از GIS

دانلود فیلم چطور برنامه نویس GIS حرفه ای شویم